ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

SanDisk, ULLtraDIMM SSD’lerini Kullanıma Sunduğunu Duyurdu

Yazar: 14-02-14  7:15

Geçtiğimiz sene Smart Storage Systems firmasını bünyesine katan SanDisk, bu satın alımın ilk meyvelerinden olan ULLtraDIMM katı hâl disklerinin satışa hazır olduğunu ve sunucu sahasında faâliyet gösteren belli başlı üreticilere sağlanmaya başlandığını duyurdu.

 

 

SanDisk-ULLtraDIMM

 

 

DRAM modülü üzerine muhtelif sayıdaki kontrolcü ve NAND Flash belleklerin dikilmesi ve bunların uyum içerisinde çalışırken yüksek performans ve düşük erişim süreleri hedefleyen ULLtra DIMM SSD’ler tüketici sınıfı bileşenler ile enterprise kalitesinde depolama çözümlerini teşkil etmekteler. SATA ve SAS arayüzlerinin sunduğu sınırlı bant genişliği ve kısmen yavaş ilerleyen gelişim vetîreleri göz önüne alındığında DRAM SSD’lerin aslında neler vaad ettiklerini kestirmek pek zor değil.

 

Öyle ki ULLtra DIMM şimdiden kendine büyük çalışma ortakları bulmuş durumda. IBM, bu SSD’leri x3850 ve x3950 X6 sunucularında eXFlash DIMM ismi ile kullanarak 12.8 TB depolama sahasını sunacağını duyurmuş durumda.

 

İsmiyle ileride daha sık karşılaşacağımız anlaşılan SanDisk ULLtraDIMM SSD’ler hakkında daha fazla mâlûmat için bu link ziyâret edilebilir.