ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

SanDisk, Hırsızlık Suçlamasıyla SK Hynix’e Karşı Dâvâ Açtı

Yazar: 18-10-14  0:19
Anahtar kelimeler: , , ,

SSD pazarının NAND Flash bellek üretebilen sayılı firmalarından biri olan SanDisk, bilgi hırsızlığı suçlamasıyla Güney Koreli SK Hynix‘e karşı Santa Clara temyiz mahkemesi üzerinden amme ( kamu ) dâvâsı açtı. Tazmînat, yasaklama ve birkaç tedbir karârının taleb edildiği dâvânın SK Hynix’in SanDisk’e âid ticârî sırları hırsızlık yoluyla elde etmesinden ötürü açıldığı belirtilmekte.

 

Mahkeme-Dava

 

SanDisk ayrıca eski bir çalışanı hakkında Tokyo Polis Âmirliğine bir suç duyurusunda bulundu. İddiâ edilene göre firmada çalışan eski bir mühendis 2008 senesinde SanDisk’ten ayrılarak Hynix’e geçiş yaptı. SanDisk’in ticârî sır addettiği NAND Flash üretimi husûsunda bir takım bilgileri gizlice ele geçirerek Hynix’e taşıdığı söylenen mühendis hakkında Tokyo Polis Âmirliği de tutuklama emri çıkardı.

 

Toshiba ile yaklaşık 15 seneye yaklaşan müşterek üretim ortaklığına sâhib olan SanDisk, fikrî mülkiyet hukûkuna olan inançlarının tam olduğunu ve ticârî sırlarını büyük bir dikkâtle koruyacaklarını ifâde ederek kendilerine karşı yapılan usûlsüzlüklere karşı yetkili makamlar ile birlikte çalışıp haklarını her ortamda arayacaklarını dile getirdi.