ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Samsung’un Çin’deki Yeni Üretim Tesisi Çalışmaya Başladı

Yazar: 16-10-14  14:17
Anahtar kelimeler: , , , ,

Sâdece katı hâl diskleri için değil, içinde hâfıza yer alan tüm elektronik eşyâlar için bellek îmâl eden Samsung, firmanın üç boyutlu NAND Flash’larını ( V-NAND ) temel alan yeni üretim te’sisinin hacimli îmâlâta geçmeye başladığını duyurdu. Çin’in Xi’an şehrinde kurulan yeni dev fabrikanın Samsung Elektronik’in CEO’su Oh-Hyun Kwon‘un tertiblediği açılış törenine Güney Kore’nin Çin büyükelçisi Young-se Kwon yanında Çin hükümetinden da vâli ve Kominist Parti yerel sekteri bazında katılımlar oldu.

 

Xian-Fabrika

 

Başlandığı günden îtibâren 20 ay gibi kısa bir sürede bitirilen te’sis kapalı 230.000 m² olmak üzere toplamda 1.14 milyon m² alan üzerine kurulmuş durumda. Fabrika hakkında umûmî bilgilerin verildiği törende CEO Dr. Kwon da şunları ifâde etti: ” Doğu ve Batı kültürlerini birbirine köprüleyen İpek Yolu’nun başlangıç noktasıdır Xi’an şehri. Biz de umuyoruz ki bu yeni te’sisimiz, Çin ile yakın işbirliğimizin bir meyvesini teşkîl edecek ve 21. yüzyıl İpek Yolu’nu taçlandıracak. ”

 

Shaanxi eyâlet vâlisi Lou Qinjian bey de yatırımdan duyduğu memnûniyeti belirtirken Güney Kore ve Çin arasındaki ticâri ilişkilerin daha da kuvvetleneceğine olan inancını ifâde etmenin yanında idârecisi olduğu eyâletin de yatırımcılara sağlanan kolaylıkların devâmı sözünü verdi.

 

Xi’an şehrindeki yeni üretim te’sisi ile birlikte daha kararlı ve performanslı NAND Flash bellekler îmâl edebilme imkânını elde eden Samsung’un hâlihazırda %34 küsür olan üretim payı önümüzdeki senelerde yükseleceğe benziyor.