ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Samsung 840 EVO’larda Performansı Düşüren Bug için Yeni Firmware Geldi

Yazar: 16-10-14  18:20
Anahtar kelimeler: , , , ,

Samsung-840-EVO

 

Piyasaya ilk çıktığı günden bu yana birçok kullanıcının teveccühüne mazhâr olan Samsung 840 EVO serîsinde bilindiği üzere okuma performansını düşüren bir bug tesbit edilmişti. Aynı sıkıntıdan muzdarib kullanıcıların sayısı artınca Samsung mes’eleye bir açıklık getirerek durumu kabûl etmiş ve 15 Ekim’de yayınlayacağını belirttiği yeni firmware ile problemin giderileceğini ifâde etmişti.

 

Mevzû bahis firmware dün îtibâriyle yayımlandı. Samsung SSD Magician yazılı vâsıtasıyla güncellenebilen yeni firmware’in numarası EXT0CB6Q. TechReport sitesi de yaptığı testler ile yeni firmware’in işe yaradığını ve eski dosyaları okumada performansın olması gerektiği noktaya döndüğünü ifâde etmiş.

 


 

SSD Magician yazılımını kullanmada zorluk çeken 840 EVO sâhibleri için de yeni firmware’i yüklenebilir bir yazılım hâline getiren Samsung’un 840 EVO Performance Restaration isimli uygulamasına sitemizden erişebilirsiniz.

 

Her hâlûkârda, yeni firmware sürümüne geçmeden evvel diskin kapasitesinin %10 kadarının boş alan bırakılması gerektiği tembihi Samsung tarafından sıkıca yapılmış. Bu husûsa dikkât etmekte fayda var.