ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Memoright, QuadLife Serîsi Katı Hâl Disklerini Duyurdu

Yazar: 21-11-12  19:09
Anahtar kelimeler: , , ,

Memoright_QuadLifeTayvan menşeli Memoright firması, iş istasyonları, bulut bilgi işlem, sunucular ve endüstriyel sistemler için hazırladığu QuadLife serîsi SSD’lerinin îlânını yaptı. Memoright’ın kendi geliştirdiği, Endurance Write isimli özel bir firmware mîmârisi ile desteklenen serî, MLC tipi NAND bellekler ile geliyor ve normal bir MLC tipi NAND yongalarına nazâran 4 kata kadar daha fazla yazma ömrü sunabiliyor.

 

QuadLife, iki farklı yapıda vücûda getiriliyor ve 2.5” için 265GB ve 530GB, 1.8” için 220GB kapasite seçenekleri sunuyor. Firma patentli teknolojisi olan Endurance Write firmware mîmârisi sâyesinde NAND belleklerin kullanım verimliliğini yükseltmeyi başarmış. Sıradan MLC tipi NAND yongalarında 3.000 ilâ 5.000 devir arasında değişen yazma ömrü sunarken, bu rakam Memoright QuadLife 20.000 devire çıkabiliyor. Bu da, serîyi bulut bilgi işlem merkezleri için daha câzib hâle getiriyor.

 

Ânî güç kesintilerine karşı InDrive UPS teknolojisi ile SSD ve veriler koruma altına alınırken, bu sâyede NAND bloklarında oluşabilecek hatâlı yazımların da önüne geçilebiliyor. Bununla hem önemli veriler kurtarılırken hem de katı hâl diskinin ömrünün daha da uzun olması sağlanabiliyor.

 

Başta Security Erase olmak üzere benzer muhtelif teknolojiler ile verileri güvenli şekilde imhâ etme imkânı da sunan QuadLife serîsinin fiyat etiketi hakkında henüz bir mâlûmat bulunmuyor.