ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Galaxy’nin PCIe Tabanlı Yeni SSD’si Göründü

Yazar: 17-12-14  17:44
Anahtar kelimeler: , , , , ,

Hız aşırtmaya müsâit başarılı ekran kartları ile tanıdığımız Galaxy firması SSD yelpâzesini de genişletme plânları yapmakta. Bu çalışmalar dâhilinde kontrolcü kısmı JMicron ile müşterek hazırlanan PCIe 2.0 x4 tabanlı yeni bir katı hâl diskine husûsîleştirilmiş bir JMF811 yongası hayat veriyor. Galaxy’nin geçtiğimiz hafta Çin’in Wuhan şehrinde düzenlediği GOC ( Galaxy OverClock ) etkinliğinde ortaya çıkan diskin arayüz protokolü noktasında AHCI mi yoksa NVMe mi destekli olduğu konusunda maalesef henüz bir bilgi bulunmuyor.

 

Galaxy-PCIe-SSD

 

Galaxy’nin en kaliteli ürünlerini bir arada sunduğu HOF ( Hall of Fame ) çatısı altında gelecek olan diskin sıralı hızları hem okuma hem de yazma için 1.6GB/s şeklinde. Lâkin IOPS performansı da henüz muâllâkta.

 

Galaxy-PCIe-HOF-SSD-

 

Hâlihazırda 1TB, 2TB ve 4TB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneğiyle satışa sunulması düşünülen diskin NAND Flash bellekleri de Intel üretimi. Muhtelif kapasitörlerle de desteklenen Galaxy’nin PCIe tabanlı yeni diskinin önümüzdeki CES fuarında tanıtılması muhtemel.