ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Galaxy, Muhtelif SSD Çözümlerini Fuarda Gösterdi – Computex 2014

Yazar: 09-06-14  5:29
Anahtar kelimeler: , , , , , , , , , , , , , ,

Daha çok ekran kartları ile tanıdığımız Çin merkezli Galaxy firması birkaç senedir muhtelif katı hâl diskleri de hazırlamakta. Daha evvel SSD ürün yelpâzesini umûmiyyetle birkaç serî üzerinden şekillendiren firma bu sefer hem yapı hem de arayüz cihetinden birbirinden farklı katı hâl disklerini fuarda ziyâretçilerin beğenisine sundu.

 

JMicron ve Silicon Motion tarafından hazırlanan farklı kontrolcülerden güç alan Galaxy katı hâl diskleri serîsine göre Intel ya da Micron üretimi NAND Flash bellekler ile gelebilmekte. Colonel, Captain, Captain mSATA, Captain Gold, Admial isimleri altında toplanan bu SSD’ler arasına Galaxy bir de beyaz devre kartlı HOF ( Hall of Fame ) serîsini eklemeyi ihtmâl etmemiş. Beyaz PCB’li bir katı hâl diski sanıyoruz ki pazarda da bir ilki teşkîl edecek.

 

Galaxy-HOF-SSD

Silicon Motion SM2246EN kontrolcü ve Intel marka MLC tipi NAND’lardan müteşekkil HOF serîsinin kapasitesi 1TB’ye kadar çıkabiliyor.

 

 

 

 

Galaxy-Captain-mSATA-SSD

Captain serîsinin bu üyeleri ise mSATA ve M.2 yapılarında gelmekte. Kontrolcüleri JMicron’dan JMF667H. Sıralı okumada 520 MBs, yazmada ise 275 MBs değerlerine erişebilmekteler. IOPS sayıları da 72K / 70K şeklinde.

 

 

 

 

Galaxy-JMicron-JMF670H

JMicron JMF670H kontrolcüsünü gördüğümüz bu serînin adını henüz bilmiyoruz. NAND’ları Micron tarafından sağlanmakta.

 

 

 

 

Galaxy-JMicron-JMF811-M.2

JMicron JMF811 kontrolcüsünü taşıyan bu serînin de ismi meçhûl. Fakat performans noktasında epey iddiâlı olduğu mâlûm. Çünkü bu kontrolcü kâğıt üzerinde 1.5 GBs okuma, 1.2 GBs de yazma sıralı hızlara ulaşabilmekte. Sağladığı 4K rastgele IOPS sayısı da 150.000 civârında.

 

 

 

 

Fiyatları ve piyasaya çıkış târihleri hakkında bir mâlûmat bulunmayan Galaxy’nin bu yeni katı hâl disklerini memleketimizde de görmek isteriz.