ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

AMD, Radeon Serîsi SSD’ler mi Hazırlıyor ?

Yazar: 03-11-12  10:50
Anahtar kelimeler: , , ,

AMD-Radeon-SSD-2

 

Lîder işlemci üreticisi AMD’nin, katı hâl diski pazarına giriş yapmaya hazırlandığına dâir bir rivâyet ecnebî forumlarda boy göstermeye başladı. Bu haber bizi pek şaşırtmadığını dile getirmemiz lâzım. Çünkü AMD, depolama sahasına duyduğu ilgiyi bundan daha önce, Patriot, VisionTek ve XFX gibi antlaşma yaptığı birkaç firmadan te’min ettiği modüller ile RAM pazarına, Dataram’den sağladığı yazılım desteği ile de RAMDisk kulvarına dâhil olarak göstermiş idi.

 

Firma hâlihazırda İşlemci + Yongaseti + RAM + Ekran Kartından müteşekkil olan platformlarını kendi SSD’leri ile genişletmeyi umduğunu söyleyebiliriz. Kaldı ki devamlı büyüyen katı hâl diski pazarı, depolama ile alâkası olsun olmasın birçok donanımcının dikkâtini celb etmeye yetiyor.

 

Tıpkı RAM’lerinde olduğu gibi SSD’lerinde de ‘ etiketleme ‘ usûlü çalışması beklenen firmanın bu iş için hangi SSD üreticisini tercih edeceği hakkında henüz bir mâlûmat bulunmamakta. Tahmin yürütür isek AMD, RAM’ler için antlaşmalı olduğu Patriot firması aynı zamanda bir katı hâl diski üreticisi de. Amerika pazarı hâricine ulaşmakta sıkıntı çeken Patriot için bu câzib bir iş ortaklığı teşkil edebilir.