ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Ve Toshiba OCZ’yi Satın Aldı

Yazar: 07-12-13  0:57
Anahtar kelimeler: ,

Geçtiğimiz günlerde banka hesaplarına Hercules Technology Growth Capital isimli banker firma tarafından el konulmasıyla içinde bulunduğu mâli sıkıntılardan kurtulma ümitlerini tamamıyla yitiren OCZ’nin Toshiba tarafından satın alınacağını belirten haberimizi buradan paylaşmıştık. Beklenen haber geldi ve Toshiba, OCZ’nin mal varlıklarını 35 milyon dolar karşılığında satın aldı.

 

OCZ-Headquarter

 

Varılan anlaşma gereği Toshiba, OCZ’nin tüketici ve enterprise sınıfı SSD bölümlerini kendi bünyesine katmış oldu. Satın alım işlemi kâğıt üzerinde gerçekleşmiş olsa OCZ’nin firma itibâriyle Toshiba ile bütünleşmesi belli bir zaman dilimi gerektirmekte. Amerika icrâ ve iflâs kânunları gereği Toshiba, bu bütünleşme hengâmında OCZ’ye destek olarak geçmiş ve hâlihazırdaki müşterilerine geri destek ( garanti işlemleri gibi ) sunmasını sağlayacak. OCZ’nin sermaye ve donanım bazındaki birikimlerinin Toshiba safına geçmesi tamamlandığında ise satın alım işlemi bitmiş olacak.

 

Bu satın alım sayesinde Toshiba, OCZ’nin tüm müseccel kontrolcü, firmware ve yazılımlarının sahibi olmakla kalmıyor, firmanın ülkelere yayılmış bulunan kurulu  distrübütör ağına da erişim sağlıyor. Ssdece Toshiba için değil, SSD pazarının geneli için de stratejik bir hamleyi teşkîl eden bu satın alımın her iki firma cihetinden de müsbet olduğu pazarın tanınmış analistleri tarafından zikredilmekte. OCZ cephesinin belirttiğine göre satın alım işleminin 60 gün içerisinde tamamlanması beklenmekte.

 

Bu hususda bir makâle çalışmamız vardır, kısmet olursa onu da ilerleyen aylarda paylaşacağız.