ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Toshiba ve SanDisk, Japonya’daki Üretim Te’sislerini Genişletiyor

Yazar: 26-10-14  12:16
Anahtar kelimeler: , , , ,

Samsung’un ardından NAND piyasanın ikinci en büyük üreticisi mevkiinde bulunan Toshiba / SanDisk ortaklığı, Japonya’nın Yokkaichi şehrindeki Fab 5 isimli üretim te’sislerinin ikinci bölümünü geçtiğimiz ay kullanıma açtı. Yapımına geçtiğimiz senenin ağustos ayında başlanan mevzû bahis ikinci kısım 1 sene gibi kısa bir müddette bitirildi. Toshiba ve SanDisk’in geçtiğimiz nîsan ayında duyurduğu 15nm NAND Flash belleklerinin üretileceği te’sisin, ortaklığın 2D, yâni iki boyutlu NAND’dan 3D yongalara geçişinde kilit rol oynaması ön görülüyor.

 

Toshiba-Fab5-Phase2

 

İkinci bölümünün de îmâlâta hazır hâle gelmesiyle Yokkaichi Fab 5 te’sisi toplamda 38.000m² kapalı üretim sahasına ulaşmış oluyor.

 

Akıllı telefonlar, tabletler ve katı hâl disklerine duyulan ilginin her geçen gün büyümesinin bir netîcesi olan yüksek NAND talebini karşılamak ve gelecekte rakiblerine karşı ellerini kuveetlendirmesi gâyesiyle Toshiba / SanDisk müşterek girişimi aynı şehirde ayrıca Fab 2 isimli yeni bir te’sisin de inşaatına başlandığını belirtti.