ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

SanDisk’den Ön Bellekleme SSD Çözümü: ReadyCache

Yazar: 10-09-12  20:57
Anahtar kelimeler: , , ,

SanDiskReadyCacheYenilikçi ürünleri ile depolama pazarının tanınmış bir diğer îmâlâtçısı olan SanDisk, günden güne yaygınlaşan ön bellekleme SSD’leri arasına, kendi çözümü olan ReadyCache ile katılıyor.

 

Ön bellekleme mantığından biraz bahsedecek olursak; düşük kapasiteli bir SSD’nin hızı ve yüksek kapasiteli bir HDD’nin sunduğu geniş kullanım sahasının harmanlanmasını derpiş eden ( öngören ) bu teknoloji ile mevzuu bahis olan iki ürün, birbirlerinin noksan kalan yönlerini kısmen örtüyor ve kullanıcıya daha yüksek bilgisayar deneyimi sunuyor.

 

SanDisk’in de 32GB olmak üzere tek kapasite seçeneği ile kullanıma sunduğu ReadyCache katı hâl diski, 500GB’ye kadar HDD’ler ile ön belleklenebiliyor. Şunu da hatırlatmamız gerekir ki, ön bellekleme yapılacak olan HDD’nin kapasitesi arttıkça, ön bellekleme de kullanılacak olan SSD’nin kapasitesinin de HDD’ye belli bir nisbette paralel olarak artması gerekiyor. Ancak bu şekilde müessir bir kullanım sunulabiliyor.

 

Sıralı okuma / yazma değerleri 480MB/s. ve 115MB/s. olan ReadyCache serîsi 2.5” yapı ve 7mm kalınlıkta üretilmekte. Böylelikle uygun UltraBook modellerinde de kullanılabilmekte. Ağırlığı ise yalnızca 53.3 gram.

 

3 sene garanti ile pazara sunulan SanDisk ReadyCache 32GB’nin yurtdışı fiyatı da 50 dolar civârı.