ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

SanDisk, Extreme Pro Serîsi SSD’lerini Duyurdu – Computex 2014

Yazar: 04-06-14  4:23

 

SanDisk-Extreme-Pro-678x452

 

Muhtelif depolama çözümleri ile hemen her tüketiciye hitâb eden SanDisk, aradan geçen bir senenin ardından yine bir başka bir Computex fuarında son kullanıcılar için hazırlamış olduğu yeni serî katı hâl diskini duyurdu: Extreme Pro

 

Firmanın en tepe seviyeye konumlandırdığı Extreme Pro iddiâlı özellikleri ile dikkât çekiyor. Marvell üretimi bir kontrolcü ( büyük ihtimâlle 88SS9189 ) ve SanDisk / Toshiba müşterek îmâlâtı ikinci nesil 19nm Toggle-Mode NAND Flash yongalarıyla donatılan serî, 240GB, 480GB ve 960GB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneğiyle gelmekte. Bu serî ayrıca SanDisk’in tüketici sahasına yönelik ilk Terabyte sınıfı SSD’lerini de teşkîl ediyor.

 

SanDisk Extreme Pro serîsinin kısa teknik özellik tablosu şu şekilde:

 

SanDisk-Extreme-Pro-Specs

 

 

Serînin rastgele okuma ve yazma IOPS sayısı SATA tabanlı bir katı hâl diski için gâyet etkileyici. Fakat SanDisk’in kullanıcılara altını çizdiği asıl husus ise Extreme Pro serînin vaad ettiği yüksek performans tutarlılığı nisbi. Yâni firma, diskin dolu hâldeyken dâhi performansından az miktar kayıp yaşandığını ifâde etmiş. Bunun da yine evvelki serîlerde kullanılan fakat bu sefer daha da geliştirilerek nCache Pro ‘ya temâyül ettirilen teknolojiyle sağlandığı belirtilmekte.

 

 

SanDisk-Extreme-Pro-Consistency

 

 

SanDisk Extreme Pro’nun kullanıcılara sunacağı bir diğer dikkâte şâyan özelliği ise 10 senelik garanti süresi. Bir firmanın kendi ürününe ne kadar îtimad ettiğinin de bir işâreti olan bu husûsiyet gerçekten de hoş. Bu ayın sonlarına doğru raflardaki yerini almayı bekleyen SanDisk Extreme Pro’nun muhtemel fiyatları da sırasıyla 189$ , 369$ , 599$ olması bekleniyor.