ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Samsung’dan TLC tipi V-NAND: 850 EVO Geliyor

Yazar: 15-08-14  15:17
Anahtar kelimeler: , , , ,

Samsung-TLC-NANDGeçtiğimiz ayın başında Güney Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleştirilen SSD Global Summit fuarında yeni katı hâl disklerini tanıtan Samsung’un en dikkât çekici çözümü hiç şüphesiz ki 850 Pro serîsi olmuştu. Yeni serînin selefine kıyasla artırılmış performansı yanında 10 seneye çıkartılan garanti süresi kullanıcıları cezbeden başlıca özellikleri idi. Mevzû bahis performans artışı ve NAND paketi başına daha fazla yoğunluğu, geliştirdiği 3D NAND ( üç boyutlu ) teknolojisine borçlu olan firma 850 Pro serîsinde mâlûmunuz MLC tipi NAND Flash yongalarına yer vermişti.

 

Firmaya yakın kaynaklardan gelen haberler Samsung’un, kendi tâbirleri ile V-NAND’larını sâdece MLC ile sınırlı bırakmayacakları yönünde. Yâni firma endüstriye yine ilk olarak kendilerinin sundukları TLC tipi 3bpc ( hücre başına üç bit ) teknolojisini 3D NAND’lara da taşıyor. Bu da şu demek oluyor ki Samsung’un 850 Pro serîsine bir kardeş geliyor: 850 EVO

 

Samsung’un tüketici sınıfı katı hâl disklerinde hâlihazırda kullanmakta olduğu MEX kontrolcüsüne 850 EVO serîsiyle birlikte bir güncelleme gelir mi yoksa firma yepyeni bir yonga ile mi karşımıza çıkar şu an bilemiyoruz. Fakat şurası açıktır ki 850 EVO serîsi Pro’ya nazâran daha uygun fiyat etiketleri ile gelerek yine birçok kullanıcının gönlünü kazanmaya gayret edecek. Muhtemelen birkaç ay içerisinde satışa sunulması beklenen Samsung 850 EVO’nun tahmîni garanti süresi de 5 sene olabilir.