ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Samsung, İkinci Nesil 3D V-NAND Flash Belleklerinin Hacimli Üretimine Başladı

Yazar: 31-05-14  0:29
Anahtar kelimeler: ,

Flash bellek teknolojisi üzerine büyük yatırımları bulunan Samsung kendi üç boyutlu çözümü olan 3D V-NAND’ların ikinci neslinin hacimli üretimine dün îtibâriyle başladı. Firmanın ilk nesil üretimi dikey dizilmiş 24 adet hücre katmanından müteşekkil iken ikinci nesilde bu sayı 32 katmana çıkarılabilmiş. Samsung bu sâyede üretim verimliliğinin de arttığının altını çizmiş.

 

Samsung-1TB-3D-NAND-SSD

 

Bu duyuru ile birlikte firma ayrıca ikinci nesil V-NAND yongalarından vücûda getirilen yeni serî SSD’lerini önündeki perdeyi de kaldırdı. 128GB, 256GB, 512GB ve 1TB olmak üzere dört farklı kapasite seçeneğinde hazırlanan bu yeni serî, evvelkinin aksine sâdece enterprise sahaya değil, yüksek performans ihtiyâcı duyan tüm son kullanıcılara da hitâb etmekde.

 

Ve ifâde edildiğine gçre bu ikinci nesil 3D V-NAND Flash belleklerin günümüz geleneksel 2 boyutlu NAND yongalarına nazâran yazma ömrü cihetinden 2 kat daha uzun ömürlüyken, güç tüketimi yönünden ise %20 daha tasarruflu. Samsung’dan gelen bilgilere göre firma ayrıca sene sonuna doğru özelleştirilmiş 3D NAND’lı katı hâl disklerini tanıtmaya hazırlanıyor. Mevzû bahis bu SSD’lerin normallerinden daha kararlı çalışıp daha büyük kapasiteler ile kullanıcıları cezbetmeye çalışacak.