ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

OCZ’nin Türkiye Distrübütörü Dijital Trend İflâsını Verdi

Yazar: 21-02-14  0:41
Anahtar kelimeler: ,

Geçtiğimiz aylarda Toshiba tarafından satın alınarak mâlî sıkıntılarından sıyrılmayı başaran OCZ’nin takrîben üç senedir Türkiye müvezzîliğini yapmakta olan Dijital Trend firması aldığımız bir bilgiye göre 2 ay evvel sessiz sedâsız bir şekilde iflâs etti.

 

 

OCZ-Dijital-Trend

 

 

OCZ’nin yüksek performansı ile dikkât celb eden Vector serîsi katı hâl diskleri memleketimiz kullanıcılarınca da beğeni kazanmıştı. Fakat kararlılık husûsunda zayıf kalan Vector serîsi bâzı sâhiblerini bu noktada yarı yolda bırakmıştı. SSD’leri bozulduğunda ürünü satın aldıkları perâkendecilere geri götüren kullanıcılara müvezzî üzerinden birebir değişim imkânı tanınıyordu.

 

 

Türkiye’nin tanınmış muhtelif forumlarında başta Vector ve Vertex 450 serîsi SSD’leri ârızalanan kullanıcıların açtıkları konular artınca bu durum hakkında bir araştırma yapma ihtiyâcı hâsıl oldu. Öğrendiğimiz kadarı ile Dijital Trend’in telefonları yaklaşık iki aydan beri cevab vermiyordu. Katı hâl diski bozulan kullanıcılar aracı perâkendeciler ile irtibâ geçtiklerinde bunlardan kimisi müşterisine sâhib çıkarken kimisi de kısmen oyalama, ertesinde de mağdur etme yoluna gitmeye başladı.

 

 

İşin garib tarafı ise kaynağı belirsiz olup, Dijital Trend’in iflâs etmesi ile OCZ Türkiye müvezziliğinin Vektron Bilgisayar’a geçtiğini ve SSD’lerin kalan garantilerini onların devraldığı şeklinde bir haber yayılmaya başlaması idi. Bunun üzerine Vektron Bilgisayarı aradık ve mes’ele hakkında bilgi taleb ettik. Firma, böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve hâlihazırda OCZ’nin hiçbir ürününün dağıtıcılığını yapmadıklarını ifâde ettiler.

 

 

Mâlûmunuzdur ki Dijital Trend batmadan evvel Corsair’in belli başlı ürünlerinin Türkiye müvezziliğini de yapmaktaydı. Firma iflâsını verince Corsair, RAM ve Kasa bölümlerinin dağıtıcılığını da Vektron ve Boğaziçi arasında taksîm etme yoluna gitti. Yâni mes’elenin Vektron’a taâllûk eden kısmının sâdece Corsair ile alâkalı olduğunu öğrenmiş olduk.

 

 

Bu da şu mânâya geliyor ki OCZ ürünlerinin Türkiye müvezziliği an îtibâriyle boşta. Hâliyle kullanıcılar da nasıl bir yola başvuracaklarını şaşırmış durumdalar. SSD’lerini satın aldıkları perâkendecilerin kimisi yukarıda zikrettiğimiz üzere müşterilerine yardımcı olmayabiliyor.

 

 

Bu durumda ellerinde faturası bulunan kullanıcılar OCZ’nin bizâtihi yurtdışı ofisleri ile şu link üzerinden irtibâta geçip değişim işlemleri başlatmayı deneyebilirler.

 

 

Konu ile ilgili gelişmeleri bu haberimiz üzerinden duyurmaya devâm edeceğiz..