ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

OCZ, Yeni NAND’lar ile Desteklenmiş Vertex 460A Serîsini Çıkardı

Yazar: 16-12-14  12:55
Anahtar kelimeler: , , , , ,

Bu senenin başında Toshiba tarafından satın alındıktan sonra toparlanma vetîresine giren OCZ, bizim de bir incelemesini yapmış olduğumuz Vertex 460 serîsini güncelledi: Vertex 460A

 

OCZ-Vertex-460A

 

Selefi ile aynı Barefoot 3 M10 kontrolcüsünü paylaşan Vertex 460A’nın donanım kısmındaki farkını Toshiba’nın 19nm üretim tekniği ile hazırladığı ikinci nesil NAND Flash bellekler teşkîl etmekte. 120GB, 240GB ve 480GB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneğinde vücûda getirilen serî, sıralı okumada modeline göre âzamî 545 MBs, yazmada ise 525 MBs değerlere erişebilmekte. En yüksek IOPS başarımı da 95K / 90K şeklinde.

 

Kutu içeriğinde Acronis True Image HD yazılımı ve 3.5” çeivirici aparat ihtivâ eden serî, disk doluluğu esnâsında asgarî performans kaybı vaâd etmekte ve üç senelik ShieldPlus husûsî garanti ile raflardaki yerini almış durumda.

 


 • Ricâ ederim.

  İlerleyen vakitlerde Vatan ve diğerlerine de gelebilir.

  Ve OCZ hakkında husûsî bir makâle çalışmamız da hazırlanmaktadır. Firmanın Türkiye plânlarını orada yakından görme imkânı bulabilirsiniz.

  Selâmlar ile :)

 • Emre Özcan

  E-reyon ve diğer firmayı tanımıyorum. Yüksek olasılıkla daha bilinen yerlere de gelir yakın zamanda. Biraz daha bekleyelim. Yeniden sağ olun.

 • Merhabâlar Emre,

  Bildiğim kadarıyla şu an Türkiye satışı bulunmakta. İki firmanın listelerinde görünmekte:

  http://teknofiyat.com/?search=ocz+arc

  Lâkin arayıp stok durumunu bir sormakda fayda var tabii.

  Numûnesi bize de ulaştı. Kısmetse yakın zamanda bir incelemesini yayımlayacağız :)

 • Emre Özcan

  Yeniden Merhaba. Ocz arc 100’ü önermiştiniz bana. yabancı kaynaklardan biraz araştırma yaptım kötü yorum yok. Ancak Türkiye’ye ne zaman gelir tamamen belirsiz ve hiç bir bilgi yok. Bir bilginiz var mı ? Altı aya yakın sürecekse hiç beklemeyeyim diyorum. Iyi çalışmalar şimdiden sağ olun.