ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

OCZ Yeni bir SSD Kontrolcüsü ve TLC Tabanlı Modeller Üzerinde Çalışıyor

Yazar: 21-03-14  1:58
Anahtar kelimeler: , , , ,

 

Geçtiğimiz sene Toshiba bünyesine katılarak evvelkinden daha müstakil bir mevkiiye erişen OCZ yeni bir SSD kontrolcüsü üzerinde çalıştığını ve TLC tipi NAND Flash belleklerden müteşekkil katı hâl diskleri hazırlıklarını sürdürdüğünü duyurdu. Esâsen PCIe tabanlı olup SATA desteği de sunan Jetstream isimli bu yeni kontrolcünün geliştirilmesine bir buçuk sene evvel başlandığı ve 2015’in ilk aylarında kendinden güç alacak katı hâl disklerinin hazır olacağı ifâde edilmekte.

 

OCZ-Storage-Solutions

 

OCZ ayrıca bu sene ilk TLC tipi NAND Flash bellekler ile gelen SSD’lerini de satışa sunmayı umduklarını belirtti. Burada öne çıkan detay ise şu oldu ki, TLC tabanlı bu katı hâl disklerinde kullanılacak kontrolcü ve NAND yongalarının tümü Toshiba îmâlâtı olacak. Yâni OCZ burada mevzû bahis TLC NAND Flash bellekli Toshiba ürünlerini kendi markası altında satma yoluna gidecek. Ki bugüne kadar SLC ve MLC tipi yongalar üzerinden muhtelif depolama çözümleri vücûda getiren Toshiba da ilk kez TLC NAND taşıyan SSD’lerini piyasaya sürmüş olacak.

 

 

Muhtelif hazırlıkları yanında OCZ’nin bir diğer plânı da Toshiba’nın 3D-NAND teknolojisi kullanılabilir hâle geldiğinde bunu hızlı bir şekilde hem tüketici hem de enterprise sınıfı katı hâl diskleri ile taşıyıp kullanıcılar ile buluşturmak üzerinedir. Çünkü firma bununla fiyat noktasında daha mâkûl modellere imzâ atmak ve pazar payını artırmayı hedeflemektedir.