ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

OCZ İflâs Bayrağını Çekmek Üzere !

Yazar: 27-11-13  23:07
Anahtar kelimeler: ,

SSD pazarının en tanınmış oyuncularından olan Amerika merkezli OCZ firmasının takrîben bir seneden fazla müddettir mâli sıkıntılar ile boğuştuğu biliniyordu. Firma bu gidişâta dur diyebilmek adına geçen sene CEO koltuğunda bir değişikliğe gitmiş ve başa Ralf Schmitt getirilmişti. Schmitt’in müdahaleleri OCZ’ye yetmemiş ve firmanın NASDAQ’daki hisseleri düşmeye devâm etmişti. Geçtiğimiz haftalarda firmanın tüketici SSD’leri bölümünün Toshiba tarafından satın alınmak istendiği söylentisi yayılmış fakat OCZ konuya dâir herhangi bir beyânatta bulunmamışdı.

 

Bugün sabah saatlerinde ( Amerika vakti ile ) OCZ’nin NASDAQ hisselerinin dondurulduğu farkedilince firma artık bir açıklama yapma mecbûriyetinde kaldı ve daha evvel aralarındaki kredi ve güvenlik anlaşmaları gereği Hercules Technology Growth Capital isimli banker müessesenin, firmanın Silicon Valley Bank ve Wells Fargo Bank’taki hesablarının kontrolünü ele aldığını duyurdu.

 

B

 

OCZ bu hengâmda Toshiba’nın kendilerine tüm varlıklarını satın alma şeklinde bir teklifle geldiklerini ve tarafların ilgili görüşmeleri yaparak firmanın tümünün Toshiba tarafından satın alınması noktasında mütâbık olduklarını ifâde etti. Anlaşmaya varılan şartlar şu şekilde: İşletme değerlerinin korunması, hâlihazırda çalışanarın istihdâmına devâm edilmesi, kat’î belgeler üzerinden müzâkerelerin netîcelendirilmesi ve şirket tarafından iflâs dilekçe, dosyalama ve iştiraklerinin Toshiba tarafından Birleşik Devletler İflâs Kânunlarına uygunluk arz edecek şekilde yürütülmesi.

 

OCZ hâlihazırda firmanın banka hesablarını elinde tutan Hercules ve tâliblisi olan Toshiba arasında son müzâkere ve muâhedelerin müsbet bir şekilde netîcelenmesini beklemekte. Beklenen antlaşmanın sağlanamaması hâlinde ise OCZ’nin iflâs ve tasfiye bayrağını çekmesinden başka bir seçenek kalmıyor.

 

 

Gelişmeleri tâkibe devâm edeceğiz..