ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Mushkin Yeni SSD’lerini Gösterdi – CES 2014

Yazar: 11-01-14  0:31
Anahtar kelimeler: , , , , , , ,

 

Fuardaki yerini alan Mushkin yeni katı hâl disklerini gösterdi. Mevcud modellere güncelleme yanında tamâmen yeni tasarım arz eden serîlerin de bu vesîleyle tanıtımı yapılmış oldu.

 

 

Tek PCB’li Mushkin Atlas SSD

 

Daha evvel çift PCB vâsıtasıyla mSATA yapısıyla 480GB kapasiteyi bir araya getirerek bu sahada bir ilki teşkil eden firma, kullandığı NAND Flash belleklerde bir değişikliğe giderek tek PCB’li tasarıma geçmeyi başardı. Micron tarafından 20nm üretim tekniği ile vücûda getirilen L85 128GB yongalardan müteşekkil yeni Atlas serîsi toplamda 4 adet bellek modülü taşıyor. Toplamda 512GB çiğ NAND ihtivâ edildiğini görmekteyiz, kullanıcıya sunulan kapasite ise 480GB, bu durumda aradaki farkın Over Provisioning için ayrıldığı belli oluyor.

 

 

Mushkin-New-Atlas

 

 

Kontrolcü cihetinde ise SandForce SF-2281’in güncellenmiş bir sürümü olan B04 yongası kullanılmış. Bu tercihde kontrolcünün, Micron üretimi mevzû bahis yongalara destek vermesinin müessir olduğunu sanıyoruz.

 

 

Mushkin-New-Atlas-Back

 

 

120GB, 240GB ve 480GB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneğinde son kullanıcılar ile buluşmayı bekleyen yeni Atlas serîsi sırasıyla 100$, 200$ ve 300$ fiyat etiketleri gelmekte.

 

 

 

Mushkin Helix M.2

 

Firmanın bir diğer dikkât celb eden çözümü de Helix serîsi oldu. İleriki günlerde daha sık görmeye başlayacağımı M.2 başta olmak üzere tüm mâlûm SSD yapılarında hazırlanan serî LSI SandForce SF-3700 kontrolcülerinden güç alıyor.

 

 

Mushkin-Helix-M.2

 

 

Mushkin-Helix-M.2-Back

 

 

Yeni kontrolcüsü sâyesinde 1GB/s hız hudûdunu geçmeye muvaffak olan M.2 yapısındaki Helix serîsinin fiyatları hakkında henüz mâlûmat bulunmuyor.

 

 

 

Mushkin Scorpion 2

 

Firmanın fuarda gösterimini yaptığı bir diğer katı hâl diski de Scorpion 2 oldu. Henüz numûne aşamasındaki serînin SandForce SF-3700 kontrolcünü taşımakta olduğu görülüyor. NAND Flash bellek kısmında Toshiba üretimi Toggle-Mode yongaların kullanıldığı serî 1.8GB/s sıralı okuma ve yazma hızlarını vaad ediyor.

 

 

Mushkin-Scorpion-2

 

 

Mushkin-Scorpion-2-Back

 

 

Bunun henüz bir numûne olduğunu göz önünde bulundurursak nihâî vetîreye girildiğinde iki, üç ya da dörtlü kontrolcü tertibleri ile karşılaşmamız muhtemel.