ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Micron ve Hynix, Tayvanlı Kontrolcü Üreticilerine Yatırım Yapabilir

Yazar: 03-08-14  12:13
Anahtar kelimeler: , , , , , ,

Katı hâl diski pazarının irili ufaklı satın alımlarla geçen son iki senesinde endüstrinin gidişâtına yön verebilecek nitelikte hâsıl olan gelişmeler de az değildi. Husûsiyetle de Seagate’in, Avago bünyesindeki LSI’ın Flash bölümünü 450 milyon dolar karşılığında devralması şüphesizki pazarda yankı uyandıran bir girişim oldu.

 

Bu satın alım ertesinde hızlıca yayılan ” Seagate’in SandForce kontrolcülerini kendine saklayacak olması ” söylemleri endüstrinin belli başlı üreticilerini de tedirgin etmeye yetti. SSD üretimindeki en zor kısmı teşkîl eden NAND te’mini konusunda elleri rahat olan Micron ve SK Hynix pazarın donanım cihetinde ileride daha da daralacağını şimdiden kestirmiş olmaları gerek ki ânî bir karar ile Tayvanlı kontrolcü üreticilerine yatırım yapmaya karar verdiler.

 

JMicron-Phison-SiliconMotion

 

Aralarında JMicron, Phison ve SSD denetleyicisi sahasında yeni yeni yer alan Silicon Motion gibi Tayvan menşeli şirketler ile birkaç senedir stratejik işbirlikleri bulunan Micron ve Hynix bu hamle pazarın kontrolcü kısmında mevkîlerini kuvvetlendirme yoluna girmiş oluyorlar. Mes’ele ile ilgili detayların gelecek hafta başlaması beklenen Flash Memory Summit fuarında ortaya çıkacağını umduğumuzu belirterekden haberimizi sonlandıralım.