ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Micron, Sinpagur’daki Mevcud Üretim Te’sisini Genişletiyor

Yazar: 18-04-15  13:00
Anahtar kelimeler: , ,

Flash endüstrisinin mühim oyuncularından Micron hâlihazırda dünyanın farklı bölgelerinde teşekkül etmiş NAND fabrikalarına sâhib bir firma. Ve şirket 2014 aralık ayında, Singapur’daki mevcud fabrikayı genişleterek üretim kapasitesini artırmayı hedeflediğini duyurmuştu.

 

Micron-NAND-Yeni-Tesis

 

Bu cihetdeki ilk müşahhas adım geçtiğimiz ay atıldı. Planlanan projeye göre mevcud te’sisin 255.000 metre kare daha genişletilmesi çalışmaları Micron idâri heyeti yanında Singapur merkezî hükûmet temsilcilerinin birlikte katıldığı bir merâsimle başlatıldı. Fab10 ismindeki yeni te’sisin inşâsının iki senede bitmesi ve 2017’de seri üretime başlaması ön görülmekte. Kurulum mâliyeti için belirlenen masrafların da 4 milyar dolar olacağı zikredilmekte ve te’siste yapılacak imalâtın ekserini 3D NAND teşkîl edeceği ifâde edilmekte.

 

Sinpagur’da hâlihazır 4 adet fabrikası bulunan Micron, toplamda 7.000 işçiyi istihdâm etmekte. Yeni te’sis ile bu rakam birkaç bin kadar daha artacak. Bu hatırı sayılır büyüklükteki yatırımdan duydukları memnuniyeti dile getiren Singapur hükûmeti, bu girişimler sâyesinde memleketlerinin yarı iletken endüstrisinde daha ön plana çıkacak olmasının haklı bahtiyarlığını yaşamakta.