ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Mach Xtreme, Posta Pulu Ebatlarındaki Yeni SSD’lerini Gösterdi

Yazar: 10-02-14  22:25
Anahtar kelimeler: , , ,

 

Mach-Xtreme-MX-DIY

Ekseriyetle endüstriyel sistemler için geliştirilen ufak yapılı SSD’leri birkaç senedir pazarda görmekteydik. Bu sefer ki ise tüketicilere yönelik bir çözüm. Uzak Doğulu Mach Xtreme firması MX-DIY isimli yeni katı hâl diskleri üzerinde perdeyi kaldırdı. DOM, yâni Disk-on-Chip ( Yongada disk ) yapısında gelen bu SSD’ler firmanın ifâde ettiği kadarıyla yüksek performans ve düşük güç tüketimi vaad ediyor.

 

 

SATA II ( 3Gbps ) arayüzüne destek veren MX-DIY serîsi katı hâl diskleri modeline göre sunduğu 220MB/s okuma ve 80MB/s yazma hızları ile kendi sahasında en hızlı DOM SSD’leri teşkil etmekte. Normâl bir 2.5” katı hâl diskine nazâran 10 kat kadar daha ufak ebatlara sâhib MX-DIY, çalışırken âzamî 1.2W’a kadar güç enerji tüketiyor.

 

 

Ağırlığı da 4 ilâ 6.5 gram arasında değişmekte olan MX-DIY serîsi 8GB, 16GB, 32GB ve 64GB olmak üzere dört farklı kapasite seçeneğinde hazırlanmakta. Ayrıca SATA verî kablosuna ihtiyaç duymamakta. Hâliyle gecikme sürelerinde de bir miktar daha iyi sonuçlara imzâ atabildiği belirtilmiş.

 

 

AHCI standartı ile de tam uyumlu çalışan MX-DIY SSD’lerin fiyatları ve piyasaya çıkış târihleri hakkında hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.