ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

IntelliProp, Yeni Bir SSD Kontrolcüsü Geliştirdiğini Duyurdu

Yazar: 12-08-13  21:30

IntelliProp-SATA-SSD-ControllerColorado merkezli IntelliProp firması, IPA-SA129-CT isimli yüksek performanslı bir katı hâl diski kontrolcüsü geliştirdiğini îlân etti. Kod adı ” Apache ” olan bu yeni kontrolcünün SATA arayüzüne destek verdiği ve âzamî 6Gbp/s hızlarına erişebildiği belirtilmekte.

 

Müessesevî sınıf kalitesinde BCH türü hatâ düzeltme kodlarına, AES-XTS-256bit şifreleme tekniğine ve baştan sonra CRC kâbiliyetlerine hâiz olan kontrolcü MLC ve SLC tipi belleklerin ikisine de destek verebilmekte. IntelliProp’un patentli donanım hızlandırma tekniği sâyesinde gecikme süreleri daha aşağılara çekilebilirken okuma ve yazma girdi / çıktı’ları da tutarlı bir şekilde işlenebilmekte. Bu mîmâri ile gömülü işlemci, garbage collection ve diğer muhtelif arka plân uygulamalar üzerine yoğunlaşırken umûmî IOPS performansını da âzamî mesâbeye çıkarmaya çalışıyor.

 

 

Endüstriyel ortamların çalışma sıcaklık aralıklarına da uyumluluk gösteren IPA-SA129-CT kontrolcüsü, firmadan Hiren Patel’in ifâde ettiğine göre 8TB kapasiteye kadar yüksek 4K değerleri sunabiliyor. IntelliProp’un bu yeni kontrolcüsünün pazara ne zaman çıkacağı hakkında henüz bir mâlûmat bulunmuyor.

 

 

IntelliProp-SATA-SSD-Controller-Yapi