ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

Fusion-io, İş İstasyonlarına Yönelik Hazırladığı ioFX 1.65TB SSD’sini Gösterdi

Yazar: 09-04-13  23:03
Anahtar kelimeler: , , ,

Müesseselere yönelik hazırladığı kaliteli SSD’leri ile pazarın en güçlü firmaların biri olan Fusion-io, hâlihazırda 420GB modeli mevcud bulunan ioFX serîsine 1.6TB’lik yeni bir model ekledi. Video düzenleme, tasarım ve render faaliyetleri, 4K çözünürlüklü görüntülerin işlenmesi gibi uygulamaları hedefleyen serî, PCIe arayüzü ile gelmekte.

 

Fusion-io-FX-1.65TB

 

Zannederiz ki, katı hâl diski pazarında mûteber bir mevkiiye sâhib olması hasebiyledir ki Fusion-io’nun ürünleri belli aralıklarla, Nvidia gibi GPU üreticilerinin de konu ile ilgili beyânâtlarında mevzuu bahis olabiliyor.  Nvidia’dan Greg Estes: ” ioFX SSD’leri, Quadro ekran kartlarımıza işlenmesi için daha fazla yüksek çözünürlüklü veri gönderebiliyor. Bu da, müşterilerimizin yüksek performans noktasındaki memnûniyetlerini karşılamaya vâsıta oluyor. ”

 

MARI 3D çizimleri hızlandırmaktan, HIERO’da göstermeye ve NUKE’de birleştirmeye kadar birçok sahada uygulamaları hızlandırması ile tanımlanan ioFX serîsinin 420GB olan modelinin hâlihazırdaki fiyatı 1995$ şeklinde listelenmekte. Haberimize konu olan 1.65TB’lik modelin ise bu senenin yaz aylarında kullanıcıların beğenisine sunulmayı beklemekte.