ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

BIWIN, C8386 Serîsi Yeni SSD’lerini Duyurdu

Yazar: 22-06-13  15:58
Anahtar kelimeler: , ,

BIWIN_C8386

 

 

Çinli BIWIN, ticâri sınıfa yönelik hazırladığı C8386 serîsi yeni katı hâl disklerini duyurdu. Ânî güç kesintilerine karşı veri ve donanım koruması sağlayan bir teknoloji ihtivâ eden yonga sâyesinde SSD’nin tükettiği enerji değerleri anlık tâkib edilebilmekte ve beslenen voltaj 4V’nin altına düştüğünde katı hâl diski muhafaza altına alınmakta. Firmanın belirttiğine göre bu da beklenmeyen durumlar ertesinde işletim sisteminin çökmesi ya da SSD’nin okuma işlemini yapamaması ihtimâllerini asgarî derecede tutmaya yarıyor.

 

Taşıdığı geliştirilmiş Tantalum kapasitör, sıradan kapasitörlere nazâran 25 sene daha fazla kullanım ömrü sunarken 110°C’ye kadar sıcaklıklarda çalışmasına devâm edebiliyor. Uzun vâdeli kullanımlarda muhtemel meydana gelecebilecek oksit filmin ârızalanması durumunda Tantalum kapasitör kendini tâmir edebiliyor.

 

C8386’da kaliteli NAND Flash belleklerin kullanıldığını belirten BIWIN, katı hâl diskinin sunduğu sıralı okuma ve yazma hızlarının normal bir HDD’ye nisbeten üç kat daha yüksek olduğu not etmiş.


 • ATU

  [ALINTI user="Ibrahim7"]Siteniz hayırlı olsun. Bilgisayarımda çeşitli çizim programları kullanıyorum dolayısıyla bilgisayarım oldukça yavaşladı. Bilgisayarımı hızlandırmak adına sitenizde bahsetmiş olduğunuz katı diskten temin etmek istiyorum nasıl yapabiliriz??[/ALINTI]
  Merhabâlar İbrâhim7,

  Hayır dilekleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Bilgisayarınızı güncellemek adına ilk adıma SSD’lerden başlamak ile isâbet ettiğinizi belirtmek isteriz.

  Buradan isim verememekle belli firmaların indirim günleri dâhilinde SSD’lere kısmen uygun fiyatlar uyguladıklarını ifâde etmek isteriz. Tanınmış ikinci el forumlarında da uygun fiyatlı katı hâl diskleri düşebilmekte, bir bakmakta fayda var.

 • ATU

  [ALINTI user="Globalvari"]Siteniz güzele benziyor. Hazırlıklarınıza biraz daha hız kazandırıp devam ederseniz daha iyi olacağına inanıyorum.[/ALINTI]
  Merhabâlar Globalvari,

  Yeni başlayanlar için SSD Rehberi’ni teşkil edecek olan makâle dizimizi nasibse pek yakında yayımlayacağız.

  Güzel temennîleriniz için teşekkür ederiz.
  SSD’ler hakkında merâk ettiğiniz hususları rahatlıkla bize suâl edebilirsiniz.

 • Ibrahim7

  Siteniz hayırlı olsun. Bilgisayarımda çeşitli çizim programları kullanıyorum dolayısıyla bilgisayarım oldukça yavaşladı. Bilgisayarımı hızlandırmak adına sitenizde bahsetmiş olduğunuz katı diskten temin etmek istiyorum nasıl yapabiliriz??

 • Globalvari

  Siteniz güzele benziyor. Hazırlıklarınıza biraz daha hız kazandırıp devam ederseniz daha iyi olacağına inanıyorum.