ANKET

Sitemizde En Çok Hangisinin İncelemesini Görmek İstersiniz ?

Dizüstü Bilgisayar - 16 ( 28.07 % )

Ekran Kartı - 10 ( 17.54 % )

RAM - 1 ( 1.75 % )

Intel NUC Mini Bilgisayar - 1 ( 1.75 % )

USB Bellek - 2 ( 3.51 % )

Sadece SSD Yeterli ! - 27 ( 47.37 % )

TÜM ANKETLER

TOPLAM REY : 57

SON TWEETLER

SON YORUMLAR

AIDA64 Extreme v4.20.2800

Anahtar kelimeler: , , , , ,
Geliştirici: FinalWire Ltd.
Son Güncelleme: 28.06.2016
Lisans: Deneme Sürümü
İşletim Sistemi: Windows
Dosya Boyutu: 15.99 MB ( Exe )
İndirme: 1529
Kullanıcı İntibâsı: 4/5   (2 rey)

Kırık link bildir

Açıklamalar

AIDA64, bilgisayarınızın donanım ve işletim sistemi ile alâkalı tüm mâlûmatları toplayıp tek elde sunabilen Türkçe dil desteğine hâiz başarılı bir yazılımdır. Tamás Miklós tarafından programlanan yazılım aslında çoğumuzun bildiği ve zamânında kullanma fırsatı bulduğu Everest’in daha intizamlı bir yapıya bürünmüş hâlidir.

 

Hızlı analiz kâbiliyeti yanında sistem dâhilinde muhtelif testler yapmanıza ve donanımlarınızın ortalama performans değerlerini ölçmenize de imkân tanımaktadır. Depolama cihazları için de okuma ve yazma yanında erişim süresi gibi birkaç test ihtivâ eden AIDA64’e biz de incelemelerimizde yer vermekteyiz.

 

AIDA64-Extreme-v4.20-

 

 

Burada hatırlatmayı mühim gördüğümüz bir husus da şudur, ölçümünü yapmak istediğiniz depolama cihazınız hâlihazırda kullanmakta olduğunuz işletim sistemi kurulu olan diskiniz ise, bu durumda AIDA64 ile sâdece okuma testlerini gerçekleştirebilirsiniz. Program, yazma testlerini yürütebilmek için hedef diskin içerisinde baştan başa yazma işlemleri uygulayacağından disk dâhilindeki tüm verîler de hâliyle silinecektir. Yâni yazma tabanlı testler ancak hedef diskinizin içinde herhangi bir verî bırakmadan sisteme ikincil depolama cihazı olarak bağladığınızda uygulanabilir hâle gelecektir.